loader image
Wielkopolskie Centrum Fizjoterapii

Konferencja „Sportowiec Amator”

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

W dniach 11-12.01.2019 roku przedstawiciele naszego zespołu wzięli udział w Konferencji „Sportowiec Amator” odbywającej się w warszawskim Centrum Olimpijskim. Motywem przewodnim wydarzenia zorganizowanego przez Centrum Chirurgii Specjalistycznej Ortopedika była szeroko pojęta tematyka zdrowotna z uwzględnieniem aspektów aktywności fizycznej.

Pierwszy dzień konferencji był dawką bogatych merytorycznie wystąpień odnoszących się do fizjoterapii i fizjoprofilaktyki, kobiet w sporcie oraz narciarstwa alpejskiego, biegania i triathlonu. Zebrani mieli okazję wysłuchać prelekcji dr n. med. Andrzeja Mioduszewskiego poruszającej zagadnienia wysiłku fizycznego i procesów starzenia się. Podczas sesji odbywających się drugiego dnia specjaliści omawiali tematy związane z dopingiem w sporcie amatorskim, suplementacją, a także ortopedią i wszelkimi uszkodzeniami ciała, z którymi zmagają się miłośnicy sportu. Po każdym bloku tematycznym nasi fizjoterapeuci uczestniczyli w dyskusjach stanowiących ważny element wymiany spostrzeżeń, cennej wiedzy oraz doświadczeń zawodowych.

Reprezentujący zespół ANTEEO Mateusz Romanowski znalazł się w gronie 400 specjalistów takich jak lekarze, fizjoterapeuci, trenerzy oraz sportowcy, którzy aktywnie uczestniczyli w ogólnopolskim sympozjum „Sportowiec Amator”. Jak zauważył jeden z organizatorów, dr n. med. Andrzej Mioduszewski, konferencja „Sportowiec Amator” to znakomita kopalnia inspiracji i wiedzy. Stanowiła ona doskonałą okazję na zdobycie nowych umiejętności, rozwój kompetencji i poznanie interdyscyplinarnej perspektywy na dziedzinę fizjoterapii.

Kategorie