loader image
Wielkopolskie Centrum Fizjoterapii

Polscy specjaliści na międzynarodowym Kongresie Fizjoterapii WCPT 2019

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

W dniach 10-13 maja w Genewie odbył się kolejny Kongres Fizjoterapii WCPT skupiający klinicystów, naukowców, badaczy, ekspertów i światowych decydentów, który stanowi największe globalne spotkanie terapeutów fizjoterapeutycznych. Przewodnią ideą wydarzenia jest inspirowanie delegatów i zapewnienie warunków do poprawy ich rozwoju zawodowego.

Wśród uczestników znalazł się również reprezentujący polską dziedzinę fizjoterapii dr Mateusz W. Romanowski, który wraz z przedstawicielami zagranicznych krajów dzielił się doświadczeniem i pasją do fizjoterapii. Jedną z zaprzyjaźnionych osób był Peter O’Sullivan, wybitny profesor fizjoterapii mięśniowo-szkieletowej w Curtin University z australijskiej miejscowości Perth.

Kongres ten to jedyny międzynarodowy głos fizjoterapii zrzeszający fizjoterapeutów z ponad 121 organizacji członkowskich. W tym roku około 5000 uczestników z całego świata spotkało się w Genewie w Szwajcarii na Kongresie WCPT 2019. Cieszymy się, że również przedstawiciele Polski mieli okazję współuczestniczyć w tak wyjątkowym i cennym merytorycznie wydarzeniu.

 

 

Kategorie