loader image
Wielkopolskie Centrum Fizjoterapii

Technika energizacji mięśni

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

MET – muscle energy techniques – jest to grupa technik powszechnie wykorzystywana przez terapeutów manualnych całego świata. W przeglądzie literatury w której omawiana jest temat skuteczności MET u pacjentów objawowych jak i nieobjawowych zaobserwowano, że są to techniki o wysokiej skuteczności.

Wyniki omawianego przeglądu literatury donoszą, że MET jest skuteczną metodą leczenia bólu dolnego odcinka kręgosłupa, zarówno w stanie ostrym jak i przewlekłym. Co więcej doskonale radzi sobie również z przewlekłym bólem szyi oraz z ograniczeniem funkcjonalnym zakresu ruchu w stawach(1).

W Wielkopolskim Centrum Fizjoterapii MET należy do jednej z wielu grup technik wykorzystywanych w leczeniu pacjentów bólowych. Priorytetem w naszym działaniu jest interdyscyplinarne i holistyczne podejście do zdrowia pacjenta.

1. Thomas, E., Cavallaro, A. R., Mani, D., Bianco, A., & Palma, A. (2019). The efficacy of muscle energy techniques in symptomatic and asymptomatic subjects: a systematic review. Chiropractic & manual therapies, 27, 35. https://doi.org/10.1186/s12998-019-0258-7

 

Kategorie