loader image
Wielkopolskie Centrum Fizjoterapii

V edycja Konferencji Naukowo-Szkoleniowej Wielkopolski Dzień Fizjoterapii

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

W dniu 28 maja 2019 roku odbyła się V edycja Konferencji Naukowo-Szkoleniowej Wielkopolski Dzień Fizjoterapii organizowana przez Katedrę Reumatologii i Rehabilitacji Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Motywem przewodnim tegorocznej edycji był temat „Rehabilitacja w pediatrii”.

Program konferencji obejmował część warsztatową oraz wykładową, w skład której weszły sesje ortopedyczno-reumatologiczna, wczesnej interwencji, neurorozwojowa, a także specjalna sesja plakatowa. Inauguracyjnym wykładem Wielkopolskiego Dnia Fizjoterapii było wystąpienie Prof. dr hab. Christa Einspieler z Austrii na temat “Principles of the Prechtl General Movement Assessment”. W trakcie wydarzenia koncentrowano się na multidyscyplinarności opieki nad pacjentem pediatrycznym głównie z kilku ważnych perspektyw, w tym lekarza i fizjoterapeuty.

Zakończenie wielkopolskiego święta fizjoterapii poprowadził Prof. dr hab. Włodzimierz Samborski – Przewodniczący Komitetu Naukowego. Wydarzenie zgromadziło liczne grono fizjoterapeutów, pedagogów, lekarzy, psychologów oraz słuchaczy zainteresowanych problematyką rehabilitacji najmłodszych. Niewątpliwe, była to doskonała okazja zarówno dla młodych, jak i doświadczonych fizjoterapeutów do poszerzania wiedzy i wymiany poglądów wśród eksperckich oraz zawodowych środowisk. Już dziś zachęcamy do uczestniczenia w Wielkopolskim Dniu Fizjoterapii za rok!

Kategorie