loader image
Wielkopolskie Centrum Fizjoterapii

Wielkopolskie Centrum Fizjoterapii z nową placówką w Miłosławiu!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Wielkopolskie Centrum Fizjoterapii (osteopaci.com) już od 7 stycznia rusza z nową placówką w Miłosławiu!

W Wielkopolskim Centrum Fizjoterapii w Miłosławiu wykonujemy terapię manualną pod którymi kryją się między innymi: mobilizacje i manipulacje stawowe, techniki powięziowe i stawowe.

W pracy z pacjentami wykonujemy również masaże: masaż klasyczny, masaż tkanek głębokich, masaż funkcyjny i poprzeczny. Do naszego niezbędnika w trakcie usprawniania Pacjentów należą oczywiście także ćwiczenia!

W Wielkopolskim Centrum Fizjoterapii w Miłosławiu oferujemy również zabiegi z zakresu medycyny fizykalnej, a wśród nich między innymi: ultradźwięki, magnetoterapia, laseroterapia, elektroterapia.

Co więcej! Wielkopolskie Centrum Fizjoterapii w Miłosławiu prowadzi również fizjoterapię ambulatoryjną i fizjoterapię domową.

 

Wielkopolskie Centrum Fizjoterapii w Miłosławiu otwarte jest w godzinach:

13:00 – 17:00

Kontakt:
osteopatia i fizjoterapia kom. 512 046 048
fizjoterapia domowa kom. 512 046 048
fizjoterapia ambulatoryjna kom. 692 750 222

 

No dobrze, ale ta cała fizjoterapia jest ważna?

Zabiegi fizjoterapeutyczne są niezwykle ważne, ponieważ poprawiają funkcjonowanie i opóźniają rozwój uszkodzeń w przypadku wielu schorzeń i dysfunkcji ciała człowieka. Należy postrzegać fizjoterapeutę jako mechanika, do którego udajemy się z naszym ciałem na tak zwany przegląd. Nie korzystając z przeglądów możemy nie wiedzieć o rozwijającej się dysfunkcji, a przez odpowiednio wcześnie nie zaczniemy przeciwdziałać jej skutkom.

W Wielkopolskim Centrum Fizjoterapii doskonale wiemy, że nasze ciało to jedność. Często dysfunkcja w jednej części naszego ciała może doprowadzić do kompensacji, na skutek których przeciążone zostają inne części ciała. Niewystarczająco usprawniona po urazie i pozbawiona śladów ograniczeń tkankowych (przykładowo) kończyna dolna może doprowadzić do szybszego rozwinięcia się problemu w stawie biodrowym, a nawet kręgosłupie. Co więcej, rzadko zdarza się, że skręcenie stawu skokowego dotyka funkcjonalnie tylko stawu skokowego. Zazwyczaj zaburzeniu ulega również funkcja pozostałych stawów.

 

Kategorie