loader image
Wielkopolskie Centrum Fizjoterapii

XII Międzynarodowy Poznański Kurs Chirurgii Kończyny Górnej: Przedramię, Nadgarstek, Ręka

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

W dniach 14-15 marca 2019 roku w Centrum Kongresowo-Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu odbył się XII Międzynarodowy Poznański Kurs Chirurgii Kończyny Górnej: Przedramię, Nadgarstek, Ręka. Organizatorem warsztatów odbywających się pod patronatem International Federation of Societies for Surgery of the Hand oraz Polskiego Towarzystwa Chirurgii Ręki było wydawnictwo medyczne Termida. Jednym z uczestników warsztatów poświęconych tematyce kończyn górnych był kierownik zespołu ANTEEO dr. Mateusz W. Romanowski.

Podczas spotkania wybitne postacie z interdyscyplinarnych środowisk medycznych poruszały zagadnienia związane z leczeniem złamań kości przedramienia i ręki, terapii stawów rzekomych oraz osteotomii korekcyjnej. Uczestnicy mieli również okazję zgłębiać wiedzę w obszarach dotyczących nadgarstka u sportowca, niestabilność nadgarstka, zmian zwyrodnieniowych oraz artroskopii nadgarstka i przede wszystkim dowiedzieć się o najważniejszych trendach w chirurgii ręki. W programie wydarzenia przewidziano także kilka paneli warsztatów o tematyce badań klinicznych i funkcjonalnych ręki, terapii manualnej i aplikacjach terapeutycznych, technik szycia ścięgien na modelach zwierzęcych oraz metodach mikrochirurgicznych.

W poznańskim Centrum Kongresowo-Dydaktycznym goszczono ekspertów z całego świata. Honorowym gościem XII Międzynarodowego Poznańskiego Kursu Chirurgii Kończyny Górnej był przybywający z Hong Kongu dr. Pak Cheong HO. Wśród wykładowców znaleźli się również goście z Hiszpanii, Niemiec, Rumunii oraz Belgii. Wydarzenie zgromadziło szerokie grono zainteresowanych, którzy w czasie dwóch intensywnych dni poznawali świat chirurgii i doskonalili umiejętności zawodowe pod okiem doświadczonych specjalistów. Już dziś mamy przyjemność zaprosić do udziału w kolejnej edycji kursu chirurgii kończyny górnej, która odbędzie się w przyszłym roku.

 

Kategorie