loader image
Wielkopolskie Centrum Fizjoterapii

Z wizytą w śremskim Zespole Szkół Politechnicznych

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

W dniu dzisiejszym dyrektor Osteopaci.com Mateusz Romanowski miał przyjemność poprowadzić wykład dotyczący zdrowego stylu życia w jednej ze śremskich placówek oświatowych. Na zaproszenie Pani Wisławy Frydryszak, dyrektor Zespołu Szkół Politechnicznych im. Powstańców Wielkopolskich w Śremie, dr Mateusz Romanowski zaprezentował najważniejsze zagrożenia związane z niewłaściwym sposobem życia wpisującym się w realia współczesnego świata.

Prelekcja była skierowana do młodzieży w wieku 16-18 lat oraz obecnej podczas wydarzenia kadry nauczycielskiej. Koncentrowała się na znaczącym wpływie aktywności fizycznej, zbilansowanej diety, prawidłowej postawy ciała oraz odpowiedniej ilości snu na funkcjonowanie organizmu człowieka. Ponadto podczas wykładu uczniowie mieli okazję poznać skuteczne sposoby na radzenie sobie ze stresem i emocjami, które towarzyszą im w codziennym życiu. Doktor poruszył również niezwykle istotną kwestię, jaką jest umiejętność gospodarowania i zarządzania swoim czasem.

Promowanie zasad zdrowego trybu życia to ważna inicjatywa zwiększająca poziom świadomości zdrowotnej wśród nastolatków. Wierzymy, że rozpowszechnianie dobrych nawyków i kształtowanie postaw młodych osób, którzy dopiero wkraczają w dorosły świat to szansa na zapewnienie im bezpiecznej i spokojnej przyszłości, dlatego też nasi pracownicy chętnie angażują się we wspieranie tej idei.

Kategorie