fbpx

Runner’s Power – bieg charytatywny

W kwietniu 2023 roku Stowarzyszenie Runner’s Power, które już od 11 lat biega i pomaga dzieciom z niepełnosprawnościami, zainspirowało się akcją „Szerpowie Nadziei” i postanowiło zorganizować wydarzenie „Runner’s Power – spełniamy górskie marzenia”, w którym pomoże dziesięciorgu dzieciom z niepełnosprawnością, ⛰wejść na Śnieżkę.
Cała akcja odbędzie się w terminie 23-25 czerwca 2023.
Dziesięcioro chętnych WoLoNosicieli – czyli wolontariuszy, pomoże dzieciom zdobyć Śnieżkę, wnosząc je na szczyt przy użyciu specjalistycznego sprzętu.
W prawie 50 – osobowej grupie, która weźmie udział w wyprawie, znajdują się siłacze, biegacze, a także fizjoterapeuci oraz ratownik medyczny.
Gosia, Marek i Rysiu – główni inspiratorzy tego wydarzenia postanowili też, że zbiorą środki na całą wyprawę tak, żeby dzieci, rodzice i wolonosiciele mogli uczestniczyć w niej za darmo.
Cała wyprawa licząca 80 osób możliwa jest tylko dzięki pomocy ludzi o wrażliwym sercu❤️.

 

Takim człowiekiem jest bez wątpienia dr Mateusz W. Romanowski – Dyrektor Wielkopolskie Centrum Fizjoterapii, który prywatnie wspiera mnóstwo akcji charytatywnych i w znacznym stopniu wsparł finansowo to wyjątkowe wydarzenie.