Wielkopolskie Centrum Fizjoterapii to firma działająca od 2007 roku, zajmująca się przede wszystkim fizjoterapią i rehabilitacją medyczną. Początkowo zabiegi wykonywał wyłącznie dr Mateusz Romanowski DO, obecny Właściciel i Dyrektor WCF. W 2012 roku Wielkopolskie Centrum Fizjoterapii jako jedna z dwóch firm w województwie wielkopolskim uzyskała kontrakt z NFZ na świadczenie fizjoterapii domowej.

Wielkopolskie Centrum Fizjoterapii posiada Certyfikat Miejsca Przyjaznego Seniorom, Certyfikat Miejsca Dostępnego Sensorycznie, Certyfikat Laur Zaufania, Certyfikat Zadowolony Pacjent, Certyfikat Marki Uznanej na Polskim Rynku, jest Laureatem Plebiscytu Orły Medycyny, a przede wszystkim posiada Certyfikację ISO – Spełnia międzynarodowe normy: PN-EN ISO 9001 – międzynarodową normę określającą wymagania, które powinien spełniać system zarządzania jakością w organizacji oraz ISO/IEC 27001 – międzynarodową normę standaryzującą systemy zarządzania bezpieczeństwem informacji, wydane przez jednostkę certyfikującą ISOCERT.

Wielkopolskie Centrum Fizjoterapii to obecnie zespół ponad 90-ciu wykwalifikowanych i pełnych pasji fizjoterapeutów, których nadrzędnym celem jest codzienna troska o dobro pacjentów i zapewnienie im szybkiego powrotu do zdrowia przy jednoczesnym dążeniu do osiągnięcia pełnej sprawności fizycznej.

Stosowane przez nas metody terapeutyczne i techniki fizjoterapeutyczne umożliwiają nie tylko eliminowanie objawów chorób, lecz również przyczyn odpowiedzialnych za ich powstawanie.

Wysoka jakość wykonywanych usług i skuteczne leczenie oraz umiejętne odpowiadanie na indywidualne potrzeby pacjentów to zasługa doświadczonych terapeutów, którzy inspirują siebie nawzajem i nieustanie poszerzają swoje kompetencje biorąc udział w wielu szkoleniach i specjalistycznych kursach.

Leczymy i wspieramy pacjentów z dolegliwościami neurologicznymi, ortopedycznymi, reumatologicznymi.

Specjalizujemy się w fizjoterapii u pacjentów neurologicznych z takimi chorobami jak: Udary, Choroba Parkinsona, Stwardnienie Rozsiane, Mózgowe Porażenie Dziecięce, Zespoły pozapiramidowe.

Zaufali nam również chorzy, którym doskwiera ból (głowy w tym migreny, bóle pleców, szyi, kończyn, ból mięśniowo – stawowy), dyskopatia, kontuzje, urazy, przeciążenia, rwa kulszowa, urazy sportowe i niesportowe, stany zapalne tkanek, reumatoidalne zapalenie stawów, zesztywniające zapalenie stawów, toczeń rumieniowaty.

Naszymi klientami są również osoby, które chcą wrócić do sprawności fizycznej po złamaniach, skręceniach, długotrwałym unieruchomieniu.

Dzieci, seniorzy, oraz osoby z orzeczoną niepełnosprawnością, stanowią grupę osób, którym nasz wykwalifikowany zespół  stara się pomóc w sposób szczególny, głównie poprzez terapię opartą o najwyższe standardy, połączoną z życzliwością i empatią. 

Od 2021 roku Wielkopolskie Centrum Fizjoterapii prowadzi również kompleksową rehabilitację dzieci (Wielkopolskie Centrum Terapii Dzieci: https://www.facebook.com/WCF.dzieci)

Od 2022 roku Wielkopolskie Centrum Fizjoterapii prowadzi również Poradnię Lekarza Rodzinnego (POZ) oraz Specjalistyczne Poradnie Lekarskie (Wielkopolskie Centrum Medycyny Rodzinnej: https://www.facebook.com/WielkopolskieCentrumMedycynyRodzinnej).

Jesteśmy profesjonalistami. Nasza wykwalifikowana i liczna kadra umiejętnie łączy wiedzę z zakresu „medycyny opartej na faktach” z praktycznym doświadczeniem, które zdobywa podczas pracy z pacjentami.

Wielkopolskie Centrum Fizjoterapii organizuje profesjonalne szkolenia, których celem jest podwyższenie kompetencji i umiejętności fizjoterapeutów, jak również organizuje, jest sponsorem i Partnerem wielu konferencji i wydarzeń z zakresu osteopatii, rehabilitacji i profilaktyki zdrowia.

Jesteśmy dla Was! – już w 20 powiatach  Wielkopolski! – Zabiegi fizjoterapii domowej realizujemy w Poznaniu i powiecie poznańskim, Śremie i powiecie śremskim, Wrześni i powiecie wrzesińskim, Koninie i powiecie konińskim, Gnieźnie i powiecie gnieźnieńskim, Grodzisku Wielkopolskim i powiecie grodziskim, Lesznie i powiecie leszczyńskim, Środzie Wielkopolskiej i powiecie średzkim, Słupcy i powiecie słupeckim, Jarocinie i powiecie jarocińskim, Krotoszynie i powiecie krotoszyńskim, Gostyniu i powiecie gostyńskim, Kole i powiecie kolskim, Nowym Tomyślu i powiecie nowotomyskim, Obornikach i powiecie obornickim, Środzie Wielkopolskiej i powiecie średzkim, Słupcy i powiecie słupeckim, Rawiczu i powiecie rawickim, Szamotułach i powiecie szamotulskim, Wągrowcu i powiecie wągrowieckim, Ostrowie Wielkopolskim i powiecie ostrowskim, Międzychodzie i powiecie międzychodzkim. Zabiegi ambulatoryjne realizujemy w Poznaniu, Śremie oraz Golinie koło Konina.

W ramach płatnych usług honorujemy karty zniżkowe tj. Wielkopolską Kartę Rodziny, Karta Duża Rodzina, Karta Seniora – Poznańska Złota Karta, Karta Seniora, Czerwonacka Karta Dużej Rodziny, Czerwonacka Karta Seniora, Lubońska Karta Seniora, Karta Duża Rodzina Miasto Luboń.

Dziennie wspieramy około 1000 pacjentów. Zaufało nam już ponad 30 000 pacjentów.

Każdy – również TY – możesz liczyć na ofertę dobraną właściwie do Twojego niepowtarzalnego stanu zdrowia.  Nie czekaj, skorzystaj z naszych usług.

Polub nas – bądź na bieżąco! Zapraszamy na stronę naszego fanpage: https://www.facebook.com/WielkopolskieCentrumFizjoterapii